FOTO: Samuel Eto'o dobio bajramluk od predsjednika kluba
Poznati fudbaler i reprezentativac Kameruna Samuel Eto'o, koji nastupa u turskom prvoligašu Antalyasporu, prisustvovao je prijemu povodom Kurban-bajrama koji je organizovao ovaj klub, na kojem je dobio bajramluk prenosiAnadolu Agency (AA).
Domaćin bajramskog prijema u kompleksu "Hasan Subasi" u Antaliji bio je predsjednik Antalyaspora Gultekin Gencer, a prijemu su prisustvovali fudbaleri ovog kluba kao i drugi gosti.
Gencer se pojedinačno rukovao sa svim fudbalerima te im uputio čestitke povodom praznika. No najinteresantniji detalj je bio kada mu je prišao Kamerunac Samuel Eto'o, te mu, kako je to običaj u Turskoj, pokušao poljubiti u ruku. Gencer je ipak povukao ruku, ali je slavnog napadača počastio bajramlukom, i to novčanicom od 50 turskih lira (29 KM).
Ovaj susret Eto'a i predsjednika kluba Gencera izazvao je smijeh među prisutnima.
Bajramskom prijemu prisustvovali su i predstavnici lokalnih vlasti kao i zastupnici ispred grada Antalije u turskom parlamentu.
Gencer je u svom obraćanju uputio čestitku povodom Kurban-bajrama svim muslimanima širom svijetu. U okviru prijema prisutni su i tradicionalno počašćeni baklavom.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.