Flašom piva na pomoćnog sudiju

Radiosarajevo.ba
Flašom piva na pomoćnog sudiju

Nemile scene viđene su na stadionu Millerntor u dvoboju 28. kola Bundeslige, u kojem je Schalke u gostima kod St. Paulija vodio s 2-0 do same završnice, a onda je glavni sudac Deniz Aytekin prekinuo dvoboj.
 
Veteran Raul i tinejdžer Julian Draxler bili su strijelci za vodstvo Schalkea 2-0. U susretu prepunom tenzija, domaći igrači Jan-Philipp Kalla i Fin Bartels morali su prije vremena iz igre. Obojica su bili isključeni zbog grubih prekršaja na Peruancu Jeffersonu Farfanu, koji je upisao dvije asistencije na utakmici.

 
U samoj završnici je jedan gledatelj s tribina bacio čašu punu piva, koja je pogodila pomoćnog suca Thorstena Schiffnera u glavu. Glavni sudac odlučio je prekinuti utakmicu u 89. minuti.
 
"Ovakve scene su neprihvatljive. Takve stvari ne bi se smjele događati na nogometnim stadionima. Jedino što mogu učiniti jest ispričati se pomoćnom sucu u ime cijelog kluba", izjavio je Holger Stanislawski, trener St. Paulija.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak