Antonio Conte donio odluku: Evo koga će voditi naredne sezone
La Gazzetta dello Sport u ponedjeljak je objavila da je Antonio Conte odlučio odbiti Juventus i Milan, te da će i iduću sezonu sjediti na trenerskoj klupi Napolija.
Bez obzira postane li Napoli prvak Serie A u aktuelnoj sezoni, ili izgubi u borbi koju vodi s Interom za sam vrh tabele, 55-godišnji strateg će i iduće sezone voditi Napoli kako bi "kompletirao projekt koji je započeo", prenosi Hina.
Conte je na jug Italije došao početkom ove sezone i po novome je naglasio "velike planove u ljetnom prijelaznom roku i iduće sezone u Ligi prvaka".
Novi slučaj femicida u Rijeci: Žena povrijeđena na stubištu, muškarac pronađen u stanu iznad
Hrvatski trener Igor Tudor trenutno je trener Juventusa, ali na snazi je i dalje dogovor da će Tudor u Torinu biti do kraja aktuelne sezone.
Portugalac Sergio Conceicao obavlja posao trenera u Milanu, ali i taj italijanski velikan je naznačio da bi od ljeta volio imati drugo trenersko rješenje.
Džeko u senzacionalnom transferu napušta Fener i vraća se u Italiju: Tri kluba će se boriti za Edina
I Juventus i Milan su bili prilično zainteresirani za dovođenje Contea koji je Juventus već vodio od 2011. do 2014. godine, a bio je i trener Intera od 2019. do 2021. godine. Osim ta dva kluba i Napolija u talijanskom nogometu još je radio u Arezzu, Bariju, Atalanti i Sieni.
Bio je i italijanski selektor od 2014. do 2016., a izvan italijanskih granica je radio u Chelseaju i Tottenhamu.
Trenutno je Inter, aktuelni italijanski prvak, na prvom mjestu tabele i ima 71 bod. Utakmicu manje i šest bodova manje ima drugi Napoli koji ovog ponedjeljka igra posljednju utakmicu 32. kola, na domaćem terenu dočekuje Empoli.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.