Skroman učinak Muse u pobjedi Netsa u Atlanti

Brooklyn je rutinski došao do pobjede u Atlanti, 118:130. Tek je prva četvrtina pripala domaćim Hawksima (26:22), ostatak meča protekao je u znaku Netsa.

Gosti su poluvrijeme zaključili s prednošću od devet poena razlike (47:56) i više do kraja utakmice nisu ispuštali vodstvo.

Čak četiri člana prve petorke Brooklyna postigla su 20 i više poena – Garrett Temple (27), Spencer Dinwiddie (24), Taurean Prince (23) i Jarrett Allen (20). Kod gostiju je daleko najbolji bio Trae Young (39 poena, 10 asistencija), ali sam se nije mogao izboriti sa raspoloženim Netsima.

Naš Džanan Musa na parketu je proveo 13 i po minuta te za to vrijeme upisao 5 poena (šut 1-6), 2 asistencije i jedan skok.

Lakersi su ostvarili ubjedljivi trijumf na gostovanju kod Utah Jazza (96:121) te s omjerom 19-3 bilježe najbolji start još od sezone 2008/09 kada je Kobe Bryant bio član Jezeraša.

Anthony Davis (26 poena) i LeBron James (20) predvodili su strijelce pobjedničke ekipe, kod Jazzera je najefikasniji bio Donovan Mitchell (29).