Predstoji susret za 9. mjesto: BiH pobijedila Dominikansku Republiku

Košarkaška selekcija Bosne i Hercegovine do 17 godina odigrala je pretposljednju utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Španiji.

U susretu za plasman od 9. do 12. mjesta izabranici Josipa Pandže pobijedili su Dominikansku Republiku 96:73.

Već u prvoj četvrtini naši reprezentativci su ostvarili prednost od 12 poena (26:14) koju su do poluvremena povećali na +20 (54:34).

U drugom poluvremenu Josip Pandža je dao priliku i igračima koji imaju manju minutažu pa su u posljednjoj četvrtini reprezentativci Dominikanske Republike uspjeli malo smanjiti zaostatak.

Najefikasniji u našem timu bili su Musa s 34 poena, Janković (15) i Čerkezović (12).

Posljednji susret naša selekcija igrat će za deveto mjesto s pobjednikom susreta Finska – Kina koji se igra nešto kasnije.