Fenomenalni Curry odveo GSW do pobjede u finalu NBA lige i poravnao seriju

0

U drugoj utakmici velikog finala NBA lige košarkaši Golden State Warriorsa došli su do prve pobjede.

Oni su rano jutros na svom parketu savladali Boston Celticse sa uvjerljivih 107:88 i tako seriju izjednačili na 1:1.

Prije par noći, gosti iz TD Gardena su slavili u gostima i došli do brejka.

Premijer KS Nihad Uk objavom fotografije na Instagramu proslavio 36. titulu Real Madrida

Međutim, sinoć nisu imali šanse protiv super raspoloženog Stepha Curryja koji im je ubacio 29 ponena.

Meč je bio odlučen u drugom poluvremenu. Na kraju prvog, domaći su vodili svega dva ponena razlike, ali je u nastavku na parketu postojala samo jedna ekipa.

Presudila je treća dionica koju su Ratnici dobili sa čak 35:14. Kod poraženih, bolji od ostalih bili su Tatum sa 28 i Brown sa 17 poena.

Serija se sada seli na istočnu obalu, a treći susret ovih rivala na rasporedu je u noći sa srijede na četvrtak od 3 sata iza ponoći po našem vremenu.