Euroliga | Džanan Musa odigrao ključnu ulogu u pobjedi Real Madrida nad Partizanom

0

Košarkaši Real Madrida došli su do prve pobjede u novoj sezoni Eurolige, savladavši u susretu drugog kola beogradski Partizan s 93:86, uz vrlo dobru partiju bh. reprezentativca Džanana Muse (25).

Prva četvrtina okončana je rezultatom 24:24, a Kraljevi su na odmor otišli s prednošću od tri poena (50:47).

Uzbudljivo je bilo i u trećoj četvrtini, nakon koje je Real vodio s 68:64, a potom se u posljednjoj dionici odvojio na velikih +17 (83:66) i prelomio utakmicu. Na kraju su gosti spustili na minus sedam.

Speleolozi o akciji spašavanja u Donjoj Jablanici: Pokušavali smo doći do nane. FUCZ nas je prekinuo

Prvo ime kod Reala bio je Serge Ibaka s 15 poena, a pratili su ga bh. reprezentativac Džanan Musa i Xavier Rathan-Mayes s po 12 koševa.

Džanan Musa predvodio Real Madrid do prve pobjede u novoj sezoni

Međutim, ključnu ulogu odigrao je Musa, koji nije imao veliku minutažu tokom prvog poluvremena, a većinu poena postigao je u upravo četvrtoj četvrtini. Svom učinku dodao je četiri skoka za 19:55 minuta igre.

Najbolji kod Partizana, koji je pretrpio drugi poraz, bio je Carlik Jones s 15 poena.