Desetogodišnja manekenka šokirala svet
Fotografije Francuskinje Tajlen Lena-Rouz Blondu nalaze se na stranicama nekoliko modnih časopisa, u izazovnim kombinacijama i pozama. Ali, provokativno našminkana manekenka u dekoltiranim haljinama i cipelama sa visokim potpeticama je u stvari desetogodišnja devojčica. Broj Tajleninih godina je činjenica koja je uznemirila javnost širom sveta.
Tajlen ima lice poput Brižit Bardo, dugu svetlosmeđu kosu i plave oči i to su razlozi zbog kojih, dok njeni vršnjaci provode vreme u školi ili igrajući se napolju, ona ide na kastinge i foto-sešne. Kao jedan od najmlađih modela, ona se već sa deset godina pojavila na naslovnici časopisa "Vogue enfants" i na stranicama nekoliko drugih magazina.
Smeđokosa devojčica na pojedinim fotografijama umesto na dete, što i jeste, liči i pozira kao odrasla žena.
Modni urednici su oduševljeni malom manekenkom, ali javnost osuđuje činjenicu što ju je modna industrija prerano uspela da uzme pod svoje.
-Kako se šminkati sa trinaest godina-
Fotografija koja je izazvala najveću osudu, ali i veoma uvrnute komentare, prikazuje Tajlen kao poglavicu sa velikom perjanicom na glavi, a na kojoj ne nosi majicu i grudi su joj pokrivene samo velikom ogrlicom od perli!
Na internetu se mogu pročitati osuđujući komentari za ovakvo eksploatisanje dece, ali njeni obožavatelji tvrde da je reč o kulturnim razlikama, piše 24sata.
- Tajlen ponekad ne nosi majicu jer je Francuskinja, a u Francuskoj devojčice ne moraju da oblače majice ako nemaju grudi - napisao je jedan posetilac bloga, dok je drugi dodao: - Evropski mentalitet je drugačiji od američkog. Ljudi bi trebalo malo da se smire-.
A, mala Tajlen je bez šminke i provokativne odeće lepo dete.
Da li će se trend ulepšavanja devojčica nastaviti i kakve će posledice to ostaviti na decu, tek će se videti.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.