U Beogradu protest studenata

Radiosarajevo.ba
U Beogradu protest studenata
Više od 200 beogradskih studenata uputilo se u ponedjeljak s platoa kod Filozofskog fakulteta ka Vladi Srbije u protestnu šetnju zbog uslova upisa na studije koje se finansiraju iz budžeta.

Protestuju studenti Univerziteta u Beogradu i Univerziteta umjetnosti, a, kako su najavili organizatori, pridružit će im se i grupa studenata koja je istovremeno krenula od Fakulteta političkih nauka i Fakulteta organizacionih nauka na Voždovcu, javio je Tanjug.

Studenti izričito zahtijevaju da ih neko od nadležnih u vladi primi na razgovor, jer će, u suprotnom, kako kažu, svakog dana protestovati od 14 do 17 sati ispred zgrade vlade.

Protest je organizovala nezavisna studentska inicijativa "Drugačiji univerzitet je moguć".

fena

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije