Znate li ko je 'Glas Palestine'? Reporter koji kroz objektiv svijetu prenosi patnju Palestinaca
![Znate li ko je 'Glas Palestine'? Reporter koji kroz objektiv svijetu prenosi patnju Palestinaca](https://storage.radiosarajevo.ba/article/518481/871x540/collage-maker-26-oct-2023-12-13-pm-2556.jpg?v1698315271)
Novinari koji prate izraelsku agresiju u Gazi zasigurno trenutno imaju jedan od najtežih poslova na svijetu, budući da su neprestano suočeni s napadima na civile, djecu pa nekada i njihove porodice.
Motaz Azaiza, hrabri Palestinski novinar i fotograf, čiji Instagram profil broji 8,8 miliona pratilaca, glasno govori o svemu što se dešava Palestinskom narodu.
Azaiza je zajedno sa svojim kolegama otvorio zajednički profil sve u svrhu što boljeg izvještavanja o dešavanjima u Gazi sa nazivom everydaypalestine.
![Željezničar zbog jedne greške poražen u Mostaru: Imat će Plavi za čime da žale](https://storage.radiosarajevo.ba/article/579087/300x185/abdulmalik-al-jaber-fk-zeljeznicar-hsk-zrinjski-februar2025.jpg?v1739722087)
Željezničar zbog jedne greške poražen u Mostaru: Imat će Plavi za čime da žale
Kroz njegov objektiv cijeli svijet svjedoči i doživljava stravične zločine nad Palestincima i veliki dio patnje koji stanovnici Gaze prolaze.
Motaz je objavljivao napade Izraela, vrlo često je znao biti na licu mjesta samog napada, a prije nekoliko dana objavio je fotografiju koja je pokazala koliko blizu je bio geler rakete da ga pogodi.
Hrabri palestinski novinar svojim snimkama želi pokazati hrabrost i duh palestinskog naroda kao i nasmijanu djecu koja se unatoč užasima rata smiju i igraju.
![Radiosarajevo.ba](https://radiosarajevo.ba/assets/img/rsa-box-logo.png)
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.