Žestoki sukobi u Halepu: Pobunjenici nanijeli velike gubitke sirijskoj vojsci

Radiosarajevo.ba
Žestoki sukobi u Halepu: Pobunjenici nanijeli velike gubitke sirijskoj vojsci

Iz pobunjeničkog Islamskog fronta tvrde da su njihove oružane jedinice izvele napad na objekte u starom dijelu Halepa koje snage režima koriste kao „centralni štab“ za operacije i da su u napadu ubijene desetine pripadnika sirijske vojske, javlja Anadolu Agency (AA).

Glasnogovornik Islamskog fronta Salih Anadani je za AA kazao da su jedinice Fronta do policijskih zgrada režima u starom dijelu Halepa došle iskopavši podzemne tunele i da su potom minirali i uništili spomenute zgrade od strateškog interesa za režimsku vojsku odanu predsjedniku Sirije Basharu al-Assadu.

Naglasivši da su u napadu ubijene desetine sirijskih vojnika, Anadani je kazao da je došlo do žestokog sukoba snaga Fronta i režima.

„Snage fronta su tokom sukoba preuzele kontrolu nad brojnim objektima režima. Nemoćna sirijska vojska je pozvala i avione u pomoć, koji su bombardirali okolicu halepske tvrđave. Usporedo s tim, režimska vojska je intenzivirala napade na područja koja kontroliraju pobunjenici, a u napadima koriste i otrovne gasove“, kazao je Anadani.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije