Ukrajinske snage pogodile dvije termoelektrane u Donjecku: Brojna naselja bez struje

2
Hina
Ukrajinske snage pogodile dvije termoelektrane u Donjecku: Brojna naselja bez struje
Foto: Screenshot / X.com / Napad na termoelektrane u Donjecku

Denis Pušilin, proruski čelnik regije Donjeck, objavio je putem aplikacije Telegram kako su ukraijnske snage u noćnom napadu oštetile dvije tamošnje termoelektrane ostavivši tako brojna naselja bez električne energije.

Zbog napada su zatvorene termoelektrane Zuivska i Starobeševe, a na teren su izašle ekipe za hitne slučajeve kako bi otklonile kvarove.

Samo dan ranije Pušilin je kazao kako su Ukrajinci u napadu dronovima na energetsku infrastrukturu regije bez struje ostavili oko 500.000 osoba.

Nikšić iz Vijećnice poručio: 'Rezultati su važniji od retorike. Naš odgovor nisu parole već rad'

Nikšić iz Vijećnice poručio: 'Rezultati su važniji od retorike. Naš odgovor nisu parole već rad'

Ukrajinska strana nije potvrdila ovaj napad.

Posljednjih sedmica Kijev je poduzeo više dalekometnih napada dronovima na energetsku infrastrukturu dijelova Donjecka koji je pod ruskom kontrolom s ciljem podrivanja ruske sposobnosti za nastavak rata.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Komentari

Prikaži komentare (2)

/ Povezano

/ Najnovije