Turska: Eksplozija u Ankari, ima mrtvih i ranjenih (FOTO+VIDEO)
U eksploziji koja se desila jutros ispod željezničkog mosta u glavnom gradu Turske Ankari, ima povrijeđenih i mrtvih, javlja Anadolu Agency (AA).
Najmanje 20 ljudi je poginulo u eksploziji.
Još uvijek nije poznat uzrok eksplozije, kao ni broj žrtava, a na mjesto nesreće poslane su ekipe hitne pomoći i vatrogasci.
Inače, danas je na gradskom trgu Sihhiye u Ankari bilo planirano održavanje protestne šetnje te mitinga pod parolom "Uprkos ratu, odmah želimo mir. Mir, trud, demokratija". Okupljanje za protestnu šetnju bilo je planirano upravo na željezničkoj stanici, u blizini koje je jutros došlo do eksplozije.
U eksploziji je pričinjena velika materijalna šteta.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.