Tony Blair: 'Radikalni islam je najveća prijetnja'
Bivši britanski premijer Tony Blair izjavio je da Zapad treba staviti po strani razmirice sa Rusijom i Kinom i fokusirati se na rastuću prijetnju radikalnog islama, javlja Tanjug.
Blair je istakao da borba protiv "radikalizovanog i politizovanog viđenja islama" treba da bude najvažnija tema za međunarodnu političku zajednicu, javila je agencija AP.
"Zapad treba biti spreman da pruži ruku i sarađuje sa Istokom, a posebno sa Rusijom i Kinom, u borbi protiv islamskog ekstremizma", rekao je Blair u Londonu.
Nekadašnji britanski lider je naveo da mnogi na Zapadu"začudo ne pokazuju pretjeran interes" da se odupru sili koja "ugrožava mogućnost mirnog suživota u eri globalizacije".
Blair, koji je bio britanski premijer od 1997. do 2007. godine, sada je izaslanik za Bliski Istok takozvane mirovne "četvorke", koju čine SAD, Evropska unija, Ujedinjene nacije i Rusija.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.