Teksas pogubio serijskog ubicu

Radiosarajevo.ba
Teksas pogubio serijskog ubicu

Teksas je pogubio serijskog ubicu nakon što je američki Vrhovni sud odbacio njegovu posljednju žalbu vezanu za izvor smrtonosne injekcije.

Pogubljenje Tommyja Sellsa, koji je osuđen za ubistvo 13-godišnjakinje 1999. godine, ali koji je preuzeo odgovornost za desetak ubistava, uslijedilo je nakon što je niži sud naredio vlastima u Teksasu da osiguraju više informacija o porijeklu supstance koja će biti korištena u smrtonosnim injekcijama.

Sudija je odbacio naređenje nižeg suda i Sellsovo pogubljenje je ponovo zakazano, prenio je AP.

Sellsovi advokati zahtijevali su da im se dostavi naziv apoteke koji osigurava pentobarbital za Teksas s ciljem provjeravanja kvaliteta supstance koja se koristi za pogubljenja i kako bi se osuđenika poštedjelo boli i patnje.

Sells (49) proglašen je mrtvim u 18:27 sati u četvrtak.

On je 15. osoba koja je pogubljena u Sjedinjenim Državama dosad ove godine, a peta samo u Teksasu.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije