Švedski desničari žele održati gay paradu u muslimanskoj četvrti

Radiosarajevo.ba
Švedski desničari žele održati gay paradu u muslimanskoj četvrti

Švedski desničari planiraju organizirati nezvaničnu gay paradu u imigrantskim četvrtima gdje uglavnom žive muslimani, javlja Anadolu Agency (AA).

Kako pišu švedski mediji, švedski desničar Jan Sjunnesson planira organizaciju gay parade u imigrantskim četvrtima s većinskim muslimanskim stanovništvom.

Sjunnesson planira organizirati događaj pod nazivom "Pride Jarva". Ovaj političar je i bivši urednik internet magazina Samtiden koji je u vlasništvu Partije švedskih demokrata (SD), antiimigrantske partije koja predstavlja treću po veličini političku partiju u toj zemlji.

Također, Sjunnesson je urednik na internet stranici Avipixlat koja je često proglašavana ksenofobičnom i stranicom krajnje desnice. Ipak, zvanični Stockholm Pride i švedska LGBT federacija poručili su da se ograđuju od ove ideje, dodajući kako vjeruju da je cilj ove manifestacije pokušaj da se isprovociraju muslimani.

Kako pišu švedski mediji, glavni cilj Sjunnessona je zaustaviti islamizaciju Švedske.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije