Smrtna kazna muškarcu koji je planirao ubistvo Obame

Radiosarajevo.ba
Smrtna kazna muškarcu koji je planirao ubistvo Obame

Sud američke savezne države Južna Dakota je osudio na smrtnu kaznu 44-godišnjeg Jamesa McQuaya za ubistvo jedne starije žene, što je, kako je sam priznao, bio dio plana za ubistvo američkog predsjednika Baracka Obame.

McQuay se izjasnio krivim za ubistvo 75-godišnje Mabel Schaine, koju je 2011. ubio nožem, ali je izjavio i da je mentalno obolio, javila je agencija AP.

Optuženi je rekao da je ubio Schainovu i zatim ukrao njena kola, nakon čega je planirao da se odveze do Washingtona i ubije Obamu. On je, međutim, prije realizacije tog plana uhapšen u gradu Medison u saveznoj državi Wisconsin.

Porota je jednoglasno usvojila prijedlog da McQuay bude pogubljen, javlja Tanjug.

Da odluka porote nije bila jednoglasna, on bi bio osuđen na doživotni zatvor bez mogućnosti pomilovanja.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije