SAD: Za napade nije kriv 'radikalni islam' nego pojedinci teroristi

Radiosarajevo.ba
SAD: Za napade nije kriv 'radikalni islam' nego pojedinci teroristi

Bijela kuća objavila je kako bi "upotreba termina 'radikalni islam' kao opisivanje posljednjih dešavanja u Francuskoj u kojima je stradalo 12 osoba bila netačna", piše Anadolu Agency.

"Mi želimo objasniti šta se tačno desilo", kazao je glasnogovornik Bijele kuće Josh Earnest u svom obraćanju medijima, govoreći o tome zašto se američka administracija suzdržava od upotrebe termina "radikalni islam".

"Radi se o pojedincima koji su izveli teroristički čin, pozivajući se kasnije na vjeru kao opravdanje", kazao je.

U Parizu je protekle sedmice u napadu na redakciju satiričnog magazina poginulo 12 ljudi. Za napad su osumnjičeni braća Said i Cherif Kouachi koji su nedugo nakon napada ubijeni u malom gradiću nadomak francuske prijestolnice, Dammartin-en-Goeleu.

Istog dana, četiri osobe su poginule kao taoci u pariskom supermarketu, kao i njihov napadač koji je najvjerovatnije bio povezan s braćom Kouachu.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije