Rusija tokom noći izvršila žestok napad na Ukrajinu: Ubijeno najmanje 12 ljudi

0
Radiosarajevo.ba
Rusija tokom noći izvršila žestok napad na Ukrajinu: Ubijeno najmanje 12 ljudi
Foto: X / Napad na Ukrajinu (X @ Olga Patlyuk)

Ruski napadi u Ukrajini tokom protekle noći ubili su najmanje 12 ljudi, saopćile su lokalne vlasti.

U raketnim i napadima dronovima na južni lučki grad Odesu ubijeno je šest ljudi, napisao je u četvrtak, 16. aprila, na Telegramu šef gradske vojne uprave Sergiy Lysak, prenosi The Guardian.

U napadima na glavni grad Kijev ubijene su najmanje četiri osobe, uključujući 12-godišnjaka, saopćila je državna služba za hitne slučajeve Ukrajine, dok su još dvije osobe poginule u centralnom gradu Dnjepru, prema riječima Oleksandra Ganže, šefa regionalne uprave.

Dojave o bombama u tržnim centrima: Policija provjerava vjerodostojnost i stanje na terenu

Dojave o bombama u tržnim centrima: Policija provjerava vjerodostojnost i stanje na terenu

Ganža je ranije rekao da je u napadu ranjeno 10 ljudi, uključujući 40-godišnju ženu koja je prevezena u bolnicu "u teškom stanju". Nije odmah bilo jasno da li je žena osoba za koju je prijavljeno da je mrtva.

Spasioci u Kijevu izvukli su dijete iz ruševina stambene zgrade koja se srušila u okrugu Podilski, rekao je gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko. U napadu na glavni grad ranjeno je najmanje 10 ljudi, uključujući nekoliko medicinara, dodao je.

Ključna Putinova luka u plamenu

Ključna Putinova luka u plamenu

Kličko je rekao da je izbio požar u zgradi u okrugu Obolonsky u glavnom gradu, gdje su pali dijelovi projektila, a automobili su se zapalili. Timur Tkačenko, šef kijevske vojne uprave, upozorio je civile da se sklone dok se ne ukine uzbuna zbog projektila.

U napadu dronom na sjeveroistočni grad Harkov ranjena je i 77-godišnja žena i 66-godišnji muškarac, rekao je na Telegramu šef regionalne vojne uprave Oleh Sinjehubov.

Moskva je od početka četverogodišnjeg rata gotovo svake noći ispalila stotine dronova na svog susjeda, a nedavno je proširila i dnevne napade.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije