Rusi objavili nove snimke: Uništili tenkove IS-a (VIDEO)

Radiosarajevo.ba
Rusi objavili nove snimke: Uništili tenkove IS-a (VIDEO)

Ministarstvo za odbranu Rusije objavilo je nove snimke zračnih napada na Islamsku državu. Kako javljaju ruski mediji, navodi se da su ovaj put uništeni tenkovi IS-a, njih 20.

Bombarderi Su-34 uništili su zapovjedni punkt boraca IS-a na periferiji Deyr-Hafira i Al-Baba u provinciji Alepp i građevine u kojima su se krili zapovjednici džihadista.

"Tokom dana, ratni avioni Suhoj-34, Suhoj-24M i Suhoj-25 napravili su ukupno 15 preleta iz zračne baze Khmeimim. Zračni napadi su usmjereni na deset meta Islamske države u Siriji", rekao je ministar za odbranu Igor Konashenkov.

Nekoliko Su-25M-a, zajedno sa SU-24, izveli su napade na dvije IS mete na istoku Homsa. 

"Oko 20 jedinica tenkova T-55, koje su militanti prisvojili od sirijske vojske, uništeni su, kao i tri raketna bacača", dodaje Konashenkov. 

Koalicija predvođena SAD-om izvijestila je kako je u ponedjeljak obavila zračne napade u blizini Palmire s "neuvjerljivim rezultatima". Ruski bombarderi Su-34 uništili su sjedište IS-a i zapovjedno mjesto u Aleppu, potvrdio je Konashenkov.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije