Putin prvi put priznao: "Jesmo, mi smo krivi"

3
Radiosarajevo.ba
Putin prvi put priznao: "Jesmo, mi smo krivi"
Foto: EPA - EFE / Vladimir Putin

Ruski predsjednik Vladimir Putin danas je, 9. oktobra, prvi put priznao da je ruska protuvazdušna odbrana odgovorna za obaranje azerbejdžanskog putničkog aviona u decembru, u kojem je poginulo 38 ljudi.

Putin je ovu izjavu dao na sastanku s predsjednikom Azerbejdžana Ilhamom Alijevim u glavnom gradu Tadžikistana, gdje obojica prisustvuju samitu bivših sovjetskih zemalja.

Putnički avion Azerbejdžan airlinesa srušio se 25. decembra 2024. godine, dok je bio na putu iz Bakua za Grozni u Čečeniji.

Stravična nesreća u Americi: Slovenski skijaš izletio sa staze pa ostao nepomično ležati

Stravična nesreća u Americi: Slovenski skijaš izletio sa staze pa ostao nepomično ležati

Azerbejdžanske vlasti saopštile su da je avion pogođen raketom ruske protuvazdušne odbrane, a zatim je pokušao da sleti u zapadni Kazahstan kada se srušio, pri čemu je stradalo 38 od 67 ljudi u letjelici.

Putin se izvinio Alijevu za ono što je nazvao "tragičnim incidentom", ali nije priznao odgovornost. Alijev je u međuvremenu kritikovao Moskvu zbog pokušaja da "zataška" incident.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (3)

/ Povezano

/ Najnovije