Pikachu spašava turizam? Aerodrom u Japanu dobio nesvakidašnji novi naziv

0
Radiosarajevo.ba
Pikachu spašava turizam? Aerodrom u Japanu dobio nesvakidašnji novi naziv
Foto: Screenshot / X / Pikachu

Aerodrom u udaljenoj japanskoj regiji, koju je 2024. godine pogodio razoran zemljotres, dobio je danas novi izgled i privremeni nadimak inspiriran Pokemon univerzumom, u nastojanju da se oživi turizam u tom području.

Poluotok Noto suočava se s padom broja turista nakon snažnog zemljotresa magnitude 7,5 koji je to područje pogodio na Novu godinu prije dvije godine i u kojem je poginulo više od 700 osoba.

Na ceremoniji upriličenoj u utorak učestvovala je i maskota Pikachua u prirodnoj veličini, obučena kao pilot, koja se pridružila zvaničnicima u presijecanju vrpce povodom predstavljanja privremenog naziva lokalnog aerodroma - Noto Satoyama Pokemon With You Airport.

Brčko proglasilo utorak, 28. juli, Danom žalosti zbog pogibije pet bh. planinara na Elbrusu

Brčko proglasilo utorak, 28. juli, Danom žalosti zbog pogibije pet bh. planinara na Elbrusu

U zgradi aerodroma postavljeno je više od 100 Pokemon likova, uključujući prikaze na zidovima, dok je u holu izložen i Pikachu na balonu u obliku aviona.

Prema Fondaciji Pokemon With You, novi naziv aerodroma koristit će se naredne tri godine.

Japanski javni servis NHK objavio je u februaru da broj turista koji noće u toj regiji i dalje iznosi tek nešto više od 30 posto nivoa zabilježenog prije zemljotresa.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije