Palestinci pozvali Vijeće sigurnosti UN na hitnu akciju: "Zaustavite genocid u Gazi"

2
Radiosarajevo.ba
Palestinci pozvali Vijeće sigurnosti UN na hitnu akciju: "Zaustavite genocid u Gazi"
Foto: EPA - EFE / Vijeće sigurnosti UN-a, jedna od ranijih sjednica

Palestinsko ministarstvo vanjskih poslova pozvalo je Vijeće sigurnosti Ujedinjenih nacija da preuzme odgovornost prema međunarodnom pravu i hitno djeluje kako bi se proveo trenutni prekid vatre u Pojasu Gaze.

U saopćenju objavljenom na društvenoj mreži X, ministarstvo apelira da se "zaustave genocid, prisilna raseljavanja i pokušaji aneksije palestinskih teritorija."

Također poziva Vijeće sigurnosti da prihvati zaključke nedavne UN konferencije, koja je ponovo naglasila važnost rješenja o dvije države za okončanje sukoba.

Uzbuna u Irskoj: Dronovi krenuli na avion u kojem je bio Volodimir Zelenski

Uzbuna u Irskoj: Dronovi krenuli na avion u kojem je bio Volodimir Zelenski

Ministarstvo je upozorilo da više od dva miliona Palestinaca u Gazi živi u, kako su opisali, "zatvorenom krugu smrti", obilježenom ubistvima, glađu, nedostatkom vode, lijekova, medicinske njege i osnovnih ljudskih prava, piše agencija AFP.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (2)

/ Povezano

/ Najnovije