Orban najavljuje: Sprema se mobilizacija Mađara

18
Radiosarajevo.ba
Orban najavljuje: Sprema se mobilizacija Mađara
Foto: EPA - EFE / Viktor Orban

Premijer Mađarske Viktor orban najavio je da se sprema mobilizacija Mađara.

"Etnički Mađari koji žive u Zakarpatju bit će mobilisani u Oružane snage Ukrajine, koje trpe poraz na frontu", saopštio je Orban.

"Dešavaju se strašna razaranja koja sada nisu toliko opasna za nas kao ranije, ali se i dalje dešavaju ovdje, u susjedstvu, u zemlji u kojoj žive i Mađari. A Mađare regrutuju u vojsku koja gubi", rekao je on u jutarnjem programu radio stanice "Košut".

Novinarka Mirza Vranj hospitalizirana: Oglasila se iz bolnice

Novinarka Mirza Vranj hospitalizirana: Oglasila se iz bolnice

Mađarski premijer je kao još jedan razlog zbog kojeg Budimpešta želi da postigne što prije okončanje sukoba naveo opasnost koja je stvorena za narod.

Osim toga, on je kritikovao lidere drugih europskih zemalja koji će nastaviti da isporučuju vojnu pomoć Ukrajini, prenosi "b92".

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (18)

/ Povezano

/ Najnovije