Oluja pogodila otok u Italiji: Proglašeno vanredno stanje, bujice po ulicama, automobili potopljeni
Italijanski otok Elba, smješten u Toskani, pogođen je snažnom olujom koja je izazvala ozbiljne poplave i haos u glavnom gradu Portoferraiu.
U samo sat vremena, na otoku je palo 56 milimetara kiše, što je dovelo do poplava u dijelovima grada. U nekim područjima, stanovnici su spašavani u posljednji trenutak.
Zbog obilnih padalina, lokalne vlasti u Portoferraiu proglasile su vanredno stanje. Vatrogasci i spasitelji cijelo su vrijeme bili na terenu, neumorno pomažući stanovnicima i nastojeći spriječiti veće štete.
Reddit i građani bili spremni, samo premijer KS Nihad Uk nije: Zakazao gostovanje pa se nije javio
Prema podacima, kiša koja je pala tokom oluje gotovo je dostigla 80 posto prosječne mjesečne količine oborina za februar, a lokalne vlasti apeluju na stanovnike da budu oprezni i prate upute nadležnih službi dok se situacija ne stabilizira.
Otok Elba, poznat po svojoj historiji i prirodnim ljepotama, povremeno je izložen ekstremnim vremenskim uvjetima, a posljedice ove oluje i dalje se saniraju.
Mentre siamo tutti a cantare con #sanremo25, dall'Isola d'Elba stanno arrivando immagini raccapriccianti.
— Sara Meini (@SaraMeini) February 13, 2025
Forza amiche e amici!!!!!#maltempo pic.twitter.com/rhaXUILGkT
Alluvione lampo all'Isola d'Elba pic.twitter.com/wU5189CZZD
— Marco M.M. (@MMmarco0) February 13, 2025
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.