Odlazeći gradonačelnik New Yorka posjetio Izrael, a stanovnicima poručio: "Ja sam vaš brat"

7
Radiosarajevo.ba
Odlazeći gradonačelnik New Yorka posjetio Izrael, a stanovnicima poručio: "Ja sam vaš brat"
Foto: Kolaž / Eric Adams posjetio Izrael

Kako mu se mandat bliži kraju, gradonačelnik New Yorka Eric Adams posjetio je Jeruzalem, gdje je upriličio molitvu i obilazak Zida plača u sklopu svoje zvanične posjete Izraelu.

Adams je na ovom mjestu dočekan uz tople riječi dobrodošlice brojnih vjernika i posjetitelja. Tokom obilaska informiran je o historijskom i duhovnom značaju Zida plača kao mjesta molitve, nade i simbolike za jevrejski narod kroz stoljeća.

Prisutni su mu zahvalili na, kako su naveli, dosljednoj podršci Izraelu i njegovom javnom suprotstavljanju antisemitizmu, te na odluci da upravo u Izraelu simbolično završi svoj mandat.

Jutros u Sarajevu 6°C, stiže nam novi snijeg: Pogledajte kakvo nas vrijeme očekuje za vikend

Jutros u Sarajevu 6°C, stiže nam novi snijeg: Pogledajte kakvo nas vrijeme očekuje za vikend

Tom prilikom Adams je kazao:

"Kako završavam svoj mandat, želio sam se vratiti ovdje u Izrael i poručiti vam da sam vam služio kao gradonačelnik, ali želim zadržati titulu koja mi je važnija od bilo koje druge, ja sam vaš brat. Hvala vam."

Podsjetimo, Eric Adams je gradonačelnik New Yorka od 2022. godine, a njegov mandat se završava uskoro nakon što je izgubio reizbor.

Novi gradonačelnik New Yorka, izabran na nedavnim izborima, je Zayn al-Majid, prvi musliman na toj funkciji u historiji grada. Njegov izbor predstavlja važan politički i simbolički trenutak za New York, jedan od najraznolikijih gradova na svijetu.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (7)

/ Povezano

/ Najnovije