Norveški premijer kategoričan: "Američki napadi na Iran nisu u skladu s međunarodnim pravom"

1
Radiosarajevo.ba
Norveški premijer kategoričan: "Američki napadi na Iran nisu u skladu s međunarodnim pravom"
FOTO: AA / Gahr Store

Norveški premijer Gahr Store izjavio je da američki napadi na Iran nisu u skladu s međunarodnim pravom.

Gahr Store je poručio da su američki napadi na nuklearne lokacije u Iranu dodatno zakomplicirali situaciju na Bliskom istoku i efektivno paralizirali Vijeće sigurnosti UN-a.

"Napad nije u skladu s međunarodnim pravom", rekao je Store norveškoj novinskoj agenciji NTB. "Žalosno je što rad na pronalaženju diplomatskog rješenja i novog nuklearnog sporazuma s Iranom nije napredovao."

Dragan Bursać: Od Luburića do Primorca, krivi smo mi što šutimo!

Dragan Bursać: Od Luburića do Primorca, krivi smo mi što šutimo!

Također se osvrnuo na to mogu li se američki napadi opravdati kao čin samoodbrane.

"Međunarodno pravo daje pravo na samoodbranu, ali je diskutabilno da li to spada u kategoriju samoodbrane za SAD. Najnoviji napad ne uklanja potrebu za trajnim sporazumom na dugi rok", rekao je.

Portal Radiosarajevo.ba prati događaje iz minute u minutu - možete pratiti OVDJE - a, više informacija nalazi se i na OVOM LINKU.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije