Nije birao mete: Serijski kradljivac iz BiH osuđen na dvije godine zatvora u Austriji
Regionalni sud u Salzburgu u Austriji osudio je državljanina Bosne i Hercegovine na dvije godine zatvora, od kojih je 18 mjeseci uslovno, zbog niza provala.
Optužen je za serijske krađe bicikala, a policija ga je uspjela povezati sa 14 provala. Prema izvještajima austrijskih medija, 49-godišnji državljanin BiH počinio je krađe prvenstveno u Salzburgu. Serija provala trajala je od aprila 2024. do februara 2025. godine.
U optužnici, koja ga tereti za 14 krivičnih djela, navodi se da nije bio selektivan: obijao je brave i krao bicikle, električne skutere i električne bicikle.
Raspisana potjernica: Policija objavila identitet osumnjičenog za ubistvo trudne žene u Hrvatskoj
Pričinjena šteta procjenjuje se na 16.000 eura (oko 32.000 KM).
Bosanskohercegovački državljanin priznao je optužbe tokom suđenja i već neko vrijeme se nalazi u pritvoru.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.