Jako nevrijeme u Austriji: Led prekrio ulice, intervenisali vatrogasci
Pojedine dijelove Austrije zahvatilo je jučer, 27. jula, snažno nevrijeme. Na društvenim mrežama objavljeni su snimci koji prikazuju ulice pod vodom te krupan grad koji se sručio na dijelove zemlje.
Nakon oluje i obilne kiše, vatrogasci su u nedjelju pozvani na intervenciju u regiji Mostviertel u Donjoj Austriji.
U Haidershofenu (okrug Amstetten), naselje sa 800 stanovnika bilo je odsječeno na nekoliko sati zbog poplave dva podvožnjaka, prema navodima komande okruga. U međuvremenu, evakuisan je izviđački kamp u Waidhofen an der Ybbs.
Mostar: Policiji prijavljeno seksualno zlostavljanje dječaka
U Haidershofenu, prema riječima vatrogasaca, morali su se ispumpati podrumi raznih zgrada. Također je trebalo očistiti blokade. Postavljen je i mobilni sistem za odbranu od poplava. U odsječenom naselju Hainbuch, raspoređena je i specijalna pumpa. Pogođeno područje je ponovo bilo dostupno oko 23:00 sata.
Zbog porasta vodostaja potoka, vatrogasna služba Zell je evakuisala i otkazala izviđački kamp u Waidhofen an der Ybbs. Učestvovalo je 150 djece i mladih. "Međutim, ljudski životi nisu bili neposredno ugroženi", naglašeno je. Operacije su već bile izvedene u nedjelju ujutro u Ybbsitzu (okrug Amstetten) zbog manjih poplava ulica.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.