Izrael započeo kopnenu ofanzivu u Gazi

4
Radiosarajevo.ba
Izrael započeo kopnenu ofanzivu u Gazi
Foto: EPA - EFE / Izrael započeo kopnenu ofanzivu u Gazi

Izraelska vojska objavila je da je započela kopnenu ofanzivu u centralnoj i južnoj Gazi kako bi formırala "tampon zonu između sjevera i juga palestinske enklave".

Vojnici IDF-a blokirali su put Salah al-Din, jednu od dvije glavne ceste koje se protežu od sjevera ka jugu pojasa Gaze.

"Kao dio kopnenih aktivnosti, trupe su proširile svoju kontrolu dalje do centra Netzarim koridora. Istovremeno je odlučeno da brigada Golani bude stacionirana u području Južne komande i da ostane spremna za operacije u Gazi", naveli su iz IDF-a.

Raste zabrinutost u EU nakon Putinove prijetnje ratom: Pogledajte šta kažu građani devet zemalja

Raste zabrinutost u EU nakon Putinove prijetnje ratom: Pogledajte šta kažu građani devet zemalja

Iz IDF dodaju kako će "nastaviti da djeluju protiv terorističkih organizacija u Gazi kako bi zaštitili građane Izraela".

Podsjetimo, Ministarstvo zdravlja Pojasa Gaze saopćilo je danas da je u posljednjih 48 sati u izraelskim napadima stradalo 970 ljudi.

Izrael žestoko napao Gazu: Najmanje 320 mrtvih, mnoge žrtve djeca

Izrael žestoko napao Gazu: Najmanje 320 mrtvih, mnoge žrtve djeca

Ovo je prva kopnena ofanziva Izraela nakon prekida primirja u Gazi.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (4)

/ Povezano

/ Najnovije