Iran tvrdi da je napao vojne baze u UAE-u i Kuvajtu: Pogodili hangare i rezervoare goriva
Iran je objavio da je napao vojne baze u Ujedinjenim Arapskim Emiratima i Kuvajtu.
Prema iranskoj državnoj televiziji IRIB, pomorske snage su balističkim projektilima i dronovima uništile objekte u bazi Al-Minhad u UAE-u i zračnoj bazi Ali Al Salem u Kuvajtu.
U objavi na Telegramu IRIB je naveo da su udari pogodili hangare i rezervoare goriva, kako su ih opisali, "američko-cionističkih aviona".
Ne zna se gdje je Mojtaba Khamenei, CIA traži znakove novog vođe: Iran ima novog poglavara?
Tvrde da su se te baze koristile za napade na iranski teritorij.
Ove tvrdnje zasad nije bilo moguće nezavisno provjeriti.
Nacionalna uprava za hitne slučajeve, krize i katastrofe UAE saopćila je da protuzračna odbrana zemlje odgovara na raketnu prijetnju.
"Molimo ostanite na sigurnoj lokaciji i pratite službene kanale za upozorenja i ažuriranja", stoji u objavi.
Sve najvažnije vijesti sa Bliskog istoka iz minuta u minut pratite na portalu Radiosarajevo.ba na linku OVDJE.
🇮🇷⚡️ Iranian forces struck an aircraft hangar at Ali Al-Salem Air Base in Kuwait today, at coordinates (29.3492, 47.52265) ✈️🔥.
— RusWar (@ruswar) March 20, 2026
Fires at the site were detected via NASA’s fire information system, indicating damage in the target area 🌍📡.#Iran #Kuwait #MilitaryStrike #AirBase… pic.twitter.com/7sZiWoNVec
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.