Iran najavio napade na američke kompanije u regiji, oglasila se Bijela kuća: "Spremni smo"
Bijela kuća poručila je u utorak, 31. marta, da je američka vojska spremna spriječiti sve iranske napade, što je odgovor na prijetnje koje je Korpus čuvara islamske revolucije uputio američkim kompanijama u regiji, piše Reuters.
"Vojska Sjedinjenih Država jest i bila je spremna suzbiti svaki iranski napad, o čemu svjedoči pad napada balističkim projektilima i dronovima terorističkog režima za 90 posto", rekao je neimenovani zvaničnik Bijele kuće.
Podsjetimo, iranski državni mediji ranije su izvijestili da je Korpus čuvara islamske revolucije saopćio kako će od 1. aprila početi ciljati američke kompanije u regiji.
Turska u Prištini savladala Kosovo i poslije 24 godine izborila SP
Taj su potez najavili kao odmazdu za napade na Iran.
Najnovije vijesti sa Bliskog istoka čitajte na linku OVDJE.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.