Identificirane 103 od 129 žrtava napada u Parizu

Radiosarajevo.ba
Identificirane 103 od 129 žrtava napada u Parizu

Francuski premijer Manuel Valls saopćio je da su nadležni timovi identificirali 103 od ukupno 129 ubijenih osoba u terorističkom napadu koji se u petak navečer desio u Parizu, javlja Anadolu Agency (AA).

Šef francuske vlade danas je posjetio centar Ecole Militaire u kojem se preživjelim žrtvama terorističkog napada pruža psihološka pomoć. Valls je ovom prilikom poručio da Francuska mora biti jedinstvena u ovim teškim trenucima.

"U napadu je poginulo 129 osoba, od kojih smo do sada identificirali 103. U toku je procedura identifikacije preostalih žrtava", kazao je Valls.

Uporedo s tim, nadležne francuske insitucije pregledaju i društvene mreže posredstvom kojih srodnici objavljuju fotografije i podatke osoba s kojima nakon napada nisu mogli uspostaviti kontakt.

U Francuskoj je proglašeno vanredno stanje i trodnevna žalost nakon terorističkih napada u Parizu kojima je život izgubilo 129 osoba dok su 352 ranjene.

Odgovornost za napade koji su se desili na nekoliko lokacija u gradu preuzela je teroristička organizacija ISIS.

Pratite forum portala Radiosarajevo.ba - registrirajte se, komentirajte, predlažite teme!

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije