FOTO: Poplave pogodile Ujedinjeno Kraljevstvo

Radiosarajevo.ba
FOTO: Poplave pogodile Ujedinjeno Kraljevstvo

Usljed obilnih padavina i poplava koje su pogodile sjever Ujedinjenog Kraljevstva, mnogobrojni građani su evakuirani, javlja Anadolu Agency (AA). Posebno obilne padavine zabilježene su u gradu York, na sjeveru zemlje i njegovoj okolini. Policija je evakuirala između 300 i 400 osoba u tom gradu.

Britanska vojska je poduzela određene mjere kako bi spriječila izlijevanje okolnih rijeka. Očekuje se da će premijer Velike Britanije David Cameron sutra posjetiti područja pogođena poplavama.

U Škotskoj je izdato upozorenje da bi moglo doći do poplava, a evakuirani su građani u Velsu. Meteorolozi najavljuju nastavak padavina, ali ne istog intenziteta kao proteklih dana.

U pojedinim gradovima na sjeverozapadu zemlje došlo je do prekida isporuke električne energije, a za saobraćaj su zatvoreni i mnogobrojni putevi.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije