Drugi napad na grad u Ukrajini unutar 24 sata: Građani ostali bez struje
Grad Sumi koji se nalazi na sjeveru Ukrajine je sinoć, 8. decembra, pogođen dronovima koji su došli iz pravca teritorije koji kontroliše Rusija.
Važno je naglasiti da je ovo drugi napad u okviru 24 sata, a nakon ovog drugog građani Sumija su ostali bez struje.
Na Telegramu je guverner Oleh Hryhorov napisao da su Rusi u okviru od pola sata izveli više od 10 napada na grad. "U Sumiju nema struje dok dio kritične infrastrukture funkcioniše na rezervnim izvorima energije", dodao je.
Maloljetnik u BiH vozio 100 km/h gdje je ograničenje 40 pa objavio na TikToku: Građani ga prijavili
Naglasio je da se trenutno provjerava ima li žrtava, te je dodao da će struja biti vraćena čim bude bezbijedno.
Sumi je inače i prije potpune invazije Rusije na Ukrajinu često bio meta napada.
Right now, Sumy is under a drone attack — 15 explosions in just half an hour.
— UAVoyager🇺🇦 (@NAFOvoyager) December 8, 2025
Most of the city is without power, the water supply is on backup, and hospitals are running on generators.
russia is a terrorist state. pic.twitter.com/YMFfkrdNy5
U prethodnom napadu su Rusi također dronovima gađali stambenu zgradu prilikom čega je povrijeđeno sedam ljudi.
Očigledno je da u ovom dijelu Ukrajine, Rusija primarni fokus stavlja na ciljeve koji su povezani sa energijom.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.