Austrija: Povrijeđeno sedam kamiondžija iz Srbije u eksploziji plinske boce

1
Radiosarajevo.ba
Austrija: Povrijeđeno sedam kamiondžija iz Srbije u eksploziji plinske boce
Foto: lautmat.at / Prikolica kamiona u kojoj je došlo do eksplozije

Na poručju grada Linza, u subotu 27. juna, dogodila se teška eksplozija plinske boce, u kojoj je povrijeđeno sedam osoba, od kojih dvije teže.

Grupa vozača kamiona, među kojima su i državljani Srbije, pripremala je obrok u prikolici koristeći plinsku bocu u području aerodroma u Horschingu, kada je ona iz još uvijek nepoznatih razloga iznenada eksplodirala, prenose austrijski mediji.

Do nesreće je došlo oko 15:20 sati.

Kadunić: Bosanci, a ne "Bosanci i Hercegovci" – zašto je vrijeme da prihvatimo međunarodnu praksu

Kadunić: Bosanci, a ne "Bosanci i Hercegovci" – zašto je vrijeme da prihvatimo međunarodnu praksu

Jedan od svjedoka, 53-godišnji državljanin Srbije, pokazao je prisebnost i odmah pritekao u pomoć povrijeđenim kolegama. Prema izvještajima, upravo je on pokrenuo lanac spašavanja i pružio prvu pomoć do dolaska hitnih službi.

Najteže su povrijeđeni 41-godišnji i 54-godišnji vozač kamiona, koji su nakon eksplozije helikopterom prebačeni u Univerzitetsku bolnicu AKH u Beču (Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien).

Još pet muškaraca zbrinuto je u bolnicama u Welsu i Linzu, gdje im je ukazana medicinska pomoć.

Istraga o tačnom uzroku eksplozije je u toku.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije