Angelina Jolie posjetila prijelaz Rafah: Pozvala na hitno povećanje humanitarne pomoći Gazi
Angelina Jolie je u petak, 2. januara 2026. godine, posjetila egipatsku stranu graničnog prijelaza Rafah prema Gazi.
Tu se sastala s pripadnicima Crvenog polumjeseca i drugim humanitarnim radnicima koji učestvuju u dostavi pomoći, objavila je agencija AFP, a prenio The Jerusalem Post.
Fotografije i videozapisi Jolie na prijelazu Rafah brzo su se proširili društvenim mrežama.
Ogromne gužve na izlazu iz BiH: Formirane duge kolone vozila na devet graničnih prijelaza
Arapski mediji izvijestili da je došla kako bi procijenila humanitarnu situaciju te pozvala na ubrzanu isporuku dodatne pomoći stanovništvu Gaze.
Hollywood yıldızı Angelina Jolie'den Gazze sınırına ziyaret#dünya https://t.co/DqiEOg9KTq pic.twitter.com/wS78zoSyNg
— Patronlar Dünyası (@patronlar) January 2, 2026
Angelina Jolie ima dugogodišnje iskustvo u humanitarnom radu kroz Visoki komesarijat Ujedinjenih nacija za izbjeglice (UNHCR). Kao ambasadorica dobre volje djelovala je od 2001. do 2012. godine, a potom je obavljala funkciju specijalne izaslanice UNHCR-a od 2012. do 2022. godine.
The Egyptian Red Crescent’s logistics center in Al-Arish received Angelina Jolie who was briefed on Egypt’s national mechanism for coordinating humanitarian aid led by the Egyptian Red Crescent
— Judy (@judyju18) January 2, 2026
📌She participated in packing humanitarian aid boxes for the Gaza Strip#AngelinaJolie pic.twitter.com/fIMeChLocu
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.