Andrew vikao dok ga je policija odvodila: "Ja sam kraljičin drugi sin, ne možete ovo raditi"

4
Radiosarajevo.ba
Andrew vikao dok ga je policija odvodila: "Ja sam kraljičin drugi sin, ne možete ovo raditi"
Foto: Screenshot/You Tube / Princ Andrew

Prince Andrew navodno je burno reagirao kada je morao napustiti rezidenciju Royal Lodge u Windsoru, uz riječi: "Ja sam kraljičin drugi sin, ne možete mi to uraditi."

Prema pisanju britanskih medija, iseljenje je uslijedilo nakon višemjesečnih pregovora, a princ je potom premješten na imanje Sandringham. Izvori tvrde da je odbijao preuzeti odgovornost i da nije želio napustiti dugogodišnji dom.

Napetosti su trajale mjesecima, a situacija je u medijima prozvana "opsadom Royal Lodgea". Andrew, koji se godinama smatrao miljenikom svoje majke, Elizabeth II, sada se suočava s ozbiljnim pravnim i reputacijskim problemima.

Zemljotres u BiH jutros probudio građane: "Ponovo tutnjanje"

Zemljotres u BiH jutros probudio građane: "Ponovo tutnjanje"

Uhapšen je na svoj 66. rođendan zbog sumnje na nedolično ponašanje u javnoj službi, povezano s periodom kada je obavljao dužnost britanskog trgovinskog izaslanika od 2001. do 2011. godine.

Istraga dodatno dobija na težini nakon novih informacija iz dokumenata vezanih za slučaj Jeffrey Epstein.

Policija potvrdila: Iz pritvora pušten princ Andrew koji se spominje u Epsteinovim dokumentima

Policija potvrdila: Iz pritvora pušten princ Andrew koji se spominje u Epsteinovim dokumentima

Prema tim spisima, Epsteinov privatni avion više puta je koristio aerodrom Lasham kod Farnborougha, što sada razmatra i policija u Hampshireu. Više policijskih uprava širom zemlje analizira moguće letove i kontakte povezane s tim slučajem.

Andrew je u četvrtak ispitan u policijskoj stanici u Norfolku, a nakon višesatnog saslušanja pušten je na slobodu.

Charles III kratko je poručio da "zakon mora ići svojim tokom". Iako je princ još 2019. odstupio s javnih dužnosti nakon kontroverznog intervjua za BBC-jev Newsnight, i dalje prima državnu penziju, dok se navodi da troškove njegovog boravka privatno pokriva kralj.

Uprkos skandalu, kraljevska porodica nastavlja s planiranim obavezama. Predstoje brojni javni događaji, uključujući međunarodne susrete i obilježavanja važnih datuma.

Iz Buckinghamske palače zasad nema dodatnih komentara, dok Andrew negira sve optužbe povezane s navodima o seksualnom zlostavljanju, uključujući one koje je iznijela Virginia Giuffre. Istraga je u toku, a javnost očekuje nove informacije u narednim sedmicama.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (4)

/ Povezano

/ Najnovije