Zbog kolapsa na granici Hrvatske: Aktiviran štab Civilne zaštite, oglasio se i načelnik

4
FENA
Zbog kolapsa na granici Hrvatske: Aktiviran štab Civilne zaštite, oglasio se i načelnik
Foto: Dž.K. / Radiosarajevo.ba / Gužva u saobraćaju / Ilustracija

Zbog višesatnih kolona vozila prema graničnom prijelazu Karasovići gdje se na prelazak u Crnu Goru čeka i do deset sati, načelnik Općine Konavle Božo Lasić aktivirao je u nedjelju Štab Civilne zaštite te ocijenio da su Konavle "praktički paralizirane".

"Na prelazak državne granice na graničnom prijelazu Karasovići čeka se i do deset sati, zbog čega su Konavle praktički paralizirane. Stoga inzistiramo da sve nadležne institucije hitno poduzmu sve raspoložive mjere kako bi se nastala situacija što prije ublažila", istaknuo je Lasić na društvenoj mreži, a prenosi Hina.

Lasić je lani također upozoravao na "neizdrživu" situaciju s kolonama vozila te da tranzitni promet prema Crnoj Gori stvara ozbiljne posljedice za najjužniju hrvatsku općinu.

Gužve na ulazu u Sarajevo: Kolone vozila već od 13 sati uoči završnog koncerta Dine Merlina

Gužve na ulazu u Sarajevo: Kolone vozila već od 13 sati uoči završnog koncerta Dine Merlina

Iz Hrvatskog auto-kluba (HAK) izvijestili su da su na graničnom prijelazu Karasovići višesatna čekanja, a da se na Vitaljini na prijelaz granice prema Crnoj Gori čeka četiri sata.

Višekilometarska kolona na Jadranskoj magistrali proteže se od Čilipa u blizini dubrovačkog aerodroma do graničnog prijelaza Karasovići, a policija u Zvekovici preusmjerava dio prometa na alternativne pravce kako bi cesta za zračnu luku ostala prohodna.

Putujete u Hrvatsku, ne idete na ovaj granični prijelaz: "Čeka se čak 10 sati"

Putujete u Hrvatsku, ne idete na ovaj granični prijelaz: "Čeka se čak 10 sati"

Načelnik Lasić istaknuo je da je o takvom stanju obavijestio sve nadležne institucije.

"Informiran sam da su već poduzete određene mjere radi saniranja nastale situacije. U stalnom sam kontaktu s ministrom unutarnjih poslova i dubrovačko- neretvanskim županom te zajednički pratimo razvoj događaja i tražimo daljnja rješenja", naveo je Lasić.

Poručio je da je u ovom trenutku najvažnije sačuvati mir, postupati odgovorno i spriječiti dodatno ugrožavanje sigurnosti ljudi i normalnog života u Konavlima.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (4)

/ Povezano

/ Najnovije