Zbog bavljenja najstarijim zanatom: Hrvatska policija uhapsila ekološku tehničarku (22) iz BiH
Ekološka tehničarka E.B. (22) stigla je prošlog mjeseca iz Bosne i Hercegovine u Hrvatsku kako bi se bavila najstarijim zanatom na svijetu.
Želja za zaradom je na to natjerala pa se u Hrvatsku ponovno vratila i unajmila stan u Zadru početkom oktobra. Potom je objavila u Plavom oglasniku pikantan oglas, nudeći, između ostalog, ugodno druženje u vlastitom prostoru. Na telefonski kontakt koji je pritom objavila, muškarci željni takve vrste pažnje navalili su zvati, piše Jutarnji list.
Dvojica njih u srednjim 50-ima dogovorila su susret s mladom damom za 300 eura, a ona ih je potom dočekala u dogovoreno vrijeme ispred zgrade. U sam prostor stana su, međutim, ulazili jedan po jedan.
Meteorolozi objavili prognozu za BiH do 30. decembra: Kad nam stiže promjena vremena?
Za policiju, ona je prekršila članak 12. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira i potom, nakon što je u statusu uhapšene dovedena pred prekršajnu sutkinju, osuđena je na uvjetnih 20 dana zatvora s rokom provjeravanja od pola godine. Ujedno je ostala bez netom zarađenih 300 eura koji su se slili u državni budžet Hrvatske.
"Kriva jesam. Dala sam oglas, navela što nudim i gdje se nalazim. Nakon toga sam dobila poziv klijenta koji je došao s još jednim gospodinom. Ispred zgrade su me sačekali te smo dogovorili da će obojica mi platiti 240 eura. Nakon toga je prvi ušao sa mnom u stan i njega sam izmasirala i okupala, a onda je došao drugi s kojim sam imala spolni odnos. Tim poslom se inače bavim unazad četiri mjeseca, a u Hrvatsku sam došla šest dana ranije", priznala je organima progona 22-godišnjakinja navodeći da je već bila u Hrvatskoj i ranije te se bavila istom djelatnošću.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.