Slovenija: Iako je umro dan prije izbora, uspio dobiti 272 glasa

Radiosarajevo.ba
Slovenija: Iako je umro dan prije izbora, uspio dobiti 272 glasa

Martin Habjan, kandidirao se za gradonačelnika u Škofjoj Loki, gradiću 30-ak kilometara od Ljubljane. Međutim, prije desetak dana zbog bolesti Habjan je odustao od kandidature, a zatim je umro dan prije izbora. Ipak, na izborima je uspio dobiti 272 glasa.

Sociolog Martin Habjan, dugo je godina bio direktor doma penzionera. Iako je dobio minimalna 272 glasa, kao prvi na listi za općinske vijećnike jedne stranke bio je uspješan, te je formalno izabran u gradsku vladu, javlja Fena.

Javnost se sada pita kako je do žalosne zabune moglo doći, kad je pokojnik zbog iznenadne bolesti svoju kandidaturu na vrijeme povukao, navode slovenski mediji.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije