Sastanak u Rusiji: Aleksandar Vulin Vladimiru Putinu prenio zabrinutost o RS
Ruski predsjednik Vladimir Putin sastao se u srijedu, 4. septembra, sa potpredsjednikom Vlade Srbije Aleksandrom Vulinom na marginama Istočnog ekonomskog foruma u Vladivostoku.
"Vjerujte da je to veliko ohrabrenje za sve Srbijancee. Kada Rusija brine o Srbiji, kada joj je stalo gdje živi i šta Srbija radi, onda je i nama Srbima lakše.
Da Rusija nije opstala svih ovih vijekova ne bi bilo ni Srbije." rekao je potpredsjednik srpske Vlade Vulin.
Selektor Dario Gjergja odredio 12 košarkaša za večerašnji susret sa Švicarskom
"RS je također predmet naše velike brige, naše velike zabrinutosti, jer postoje snažni pritisci da se RS umanji i da se Dejtonski sporazum promijeni.
To nije moguće ukoliko želite mir i stabilnost. Predsjednik Vučić je najveći garant mira i stabilnosti u našoj regiji - rekao je Vulin na sastanku sa predsjednikom Rusije Vladimirom Putinom u Vladivostoku.
Servië zal geen deel gaan uitmaken van de anti-Russische hysterie en zal niet toetreden tot de NAVO, zei onze Servische vice-premier Alexander Vulin tijdens een ontmoeting met Vladimir Poetin. pic.twitter.com/nkqrpqQrLI
— Kanker debiel 🖕🏼 (@Mariba666) September 4, 2024
On je zahvalio Putinu na ogromnom ličnom doprinosu razvoju odnosa Srbije i Rusije, kao i ogromnom ličnom doprinosu u pokušaju skrnjavljenja istine kada se Rusija aktivno borila na strani Srbije u negiranja genocida i neuspjelom pokušaju blokiranja usvajanja Rezolucije o genocidu u Srebrenici.
Vulin je tokom sastanka istakao da mu je velika čast i privilegija što danas razgovara sa ruskim predsjednikom, uz napomenu da Srbija nikada neće uvesti sankcije Rusiji niti će ući u NATO sve dok je na vlasti predsjednik Vučić.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.