Sarajevo safari | Vučić izvrijeđao Margetića, hrvatski novinar najavio tužbu i nove dokaze
Istraživački novinar Domagoj Margetić demantovao je u petak, 30. januara, tvrdnje srbijanskog predsjednika Aleksandra Vučića da nije učestvovao u "Sarajevo safariju".
Tema monstruoznih zločina koje su činili strani državljani za vrijeme opsade Sarajeva već mjesecima se nalazi u centru pažnje domaće javnosti.
U ovosedmičnom intervjuu za Federalnu televiziju Vučić je odbacio tvrdnje o učestvovanju u "ljudskom safariju" snajperima u Sarajevu o čemu je otvorena istraga u Italiji, a kojoj se pridružio i Grad Sarajevo.
SDP: Komšićevi postupci potvrđuju da je DF produžena ruka SDA, nastavio je Izetbegovićevim koracima
Vučić je nazvao novinara Margetića, koji ga za to tereti, "prevarantom" i "patološkim lažovom".
Margetić, s druge strane, navodi da su Vučićeve izjave samo pokušaj diskreditacije i ustraje u tome da je aktuelni srbijanski predsjednik bio uključen u "turističke lovove" na građane Sarajeva, uz podršku nedavno umrlog Slavka Aleksića, inače komandanta tzv. Novosarajevskog četničkog odreda.
Sarajevo safari | Margetić objavio još jedan dokument: "Ovo dokazuje da Aleksandar Vučić laže"
Margetić je najavio da će protiv Aleksandra Vučića podnijeti i tužbu za klevetu i krivičnu prijavu zbog uvredljivih izjava iznesenih u intervjuu za Federalnu televiziju i tvrdi da, uz dokumente koje je ranije objavio, ima nove dokaze za Vučićevu upletenost u ratne zločine i njegovo aktivno učešće u opsadi Sarajeva.
Obzirom da me @avucic i ovih dana na Federalnoj TV u Sarajevu klevetao i vrijedjao, kao novinar na njegove uvrede i primitivne ispade jednog divljaka, mogu odgovoriti jedino novim dokazima. Pa evo dokumenta iz 1992. koji dokazuje da je Vučić nosio pušku. pic.twitter.com/Ept1qiVaWH
— Domagoj Margetic (@DomagojMargetic) January 29, 2026
Više o temi "Sarajevo safari" možete pročitati OVDJE.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.