Sarajevo safari | Beogradski advokat o Vučiću: I on je bio na brdima oko grada i nosio pušku

48
Radiosarajevo.ba
Sarajevo safari | Beogradski advokat o Vučiću: I on je bio na brdima oko grada i nosio pušku
Foto: Prtscr/Youtube / Šešelj i Vučić na Jevrejskom groblju tokom opsade

Ovih dana u cijeli svijet se vratila priča o opsadi Sarajeva, a sve zbog istrage koja je otvorena u Italiji vezane za jedan od najmorbidnijih zločina u kojima su pojedini bogataši, tzv. snajper-turisti, iz cijelog svijeta plaćali do 100.000 eura (195.601 KM) da ubijaju civile u Sarajevu. 

"Ono što je Ezio Gavazzeni sakupio kroz svjedočenja i materijal je da se čovjeku zaledi krv u žilama: 1993. i 1994. godine je više od stotinu stranih lovaca navodno plaćalo između 80.000 (156.480 KM) i 100.000 eura za odstrijel čovjeka", piše Dominik Straub za njemački list Tagesspiegel.

Tim se povodom oglasio i beogradski advokat Čedomir Stojković koji nas, u tom kontekstu, podsjeća i na historiju aktualnog predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

Sarajevo "prodisalo", vjetar rastjerao smog: Pogledajte očaravajuće prizore decembarske noći

Sarajevo "prodisalo", vjetar rastjerao smog: Pogledajte očaravajuće prizore decembarske noći

Stojković piše:

"U dane Vučićevoj kraja podsetimo se njegovog početka.

- Vojislav Šešelj na suđenju: "Aleksandar Vučić prije ulaska u stranku je bio dobrovoljac kod Slavka Aleksića na (sarajevskom) Jevrejskom groblju" (tokom opsade).

- Svjetski mediji: "Tokom opsade Sarajeva Karadžićeva i Mladićeva vojska preko Beograda organizovala snajper safari na sarajevske civile. Dovedu strance do Beograda a odatle ih odvedu u lov snajperom na civile u Sarajevu." Pucalo se sa sarajevskog brda. Uključujući jevrejsko groblje.

- Video snimak Vučića iz 90ih: "Tokom opsade Sarajeva Vučić nosi pušku na sarajevskim brdima". Snajper?

Slavko Aleksić je u sredini na bradatoj fotografiji. Komandovao je tokom rata jedinicom na jevrejskom groblju, ali i odredom ruskih dobrovoljaca u istočnom Sarajevu.

To su bili prvi počeci ruskog podaništva Aleksandra Vučića."

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (48)

/ Povezano

/ Najnovije