Rijetka internet prevara u Hrvatskoj: 60-godišnjak oštetio 30 osoba za više od 33.000 KM
Osječko-baranjska i virovitičko-podravska policija provele su kriminalističko istraživanje tokom kojeg je uhapšen 60-godišnjak s osječkog područja zbog sumnje da je raznim prevarama oštetio 30 osoba za više od 17.000 eura (33.249 KM), izvijestila je policija u subotu, 14. marta.
Osumnjičeni se tereti da je 2024. i 2025. godine počinio kaznena djela na području više policijskih uprava tako da je, samostalno ili zajedno s nepoznatom osobom, putem društvenih mreža objavljivao oglase u kojima je nudio brze kredite ili pozajmice s niskom kamatnom stopom.
Također je kontaktirao oštećene osobe, dovodeći ih u zabludu da će im biti odobreni traženi krediti i pozajmice, ili se lažno predstavljao kao osoba koja ih je navodno odabrala za nasljednike svoje imovine.
Mnogi se i u BiH raduju: Počinje isplata povećanog dijela penzija iz Hrvatske
Kaznenim djelima oštećeno je 30 osoba, a ukupna materijalna šteta procjenjuje se na više od 17.000 eura (33.249 KM).
Osumnjičeni je uhapšen, a nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja, predan je pritvorskom nadzorniku Policijske uprave virovitičko-podravske.
BH Telecom objavio upozorenje za korisnike: "Ako dobijete ovu poruku odmah je izbrišite!"
Policijski službenici nastavljaju kriminalističko istraživanje, navode u PU osječko-baranjskoj, a građane pozivaju na povećan oprez prilikom ostvarivanja finansijskih dogovora putem interneta i društvenih mreža.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.