Pogledajte nevjerovatne prizore iz zraka: Nepregledna kolona ljudi na ulicama Beograda
Danas, 1. septembra, kada zvanično počinje nova školska godina, učenici srednjih škola iz više gradova Srbije, uz podršku roditelja, nastavnika i studenata u blokadi, izašli su na ulice kako bi obilježili 10 mjeseci od tragedije na Željezničkoj stanici u Novom Sadu, kada je pad nadstrešnice odnio 16 života, među njima i dvoje djece.
Srednjoškolci su večeras kod Ustavnog suda u Beogradu poručili da je pravosuđe u Srbiji "vezano okovima za stub srama".
U snimljenoj poruci puštenoj ispred suda istakli da se jednima sudi, a drugima prijave ostaju neotvorene i da je jedne dozvoljeno gađati vatrometom, a drugi se ne smiju polivati vodom i pitali da li je zakon jednak za sve, piše Nova.rs.
Uzbuna u Irskoj: Dronovi krenuli na avion u kojem je bio Volodimir Zelenski
U Beogradu je na Trgu republike održano 16 minuta tišine.
Pogledajte snimak beogradske kolone iz vazduha u Ulici kralje Milana:
Opet živim! 🤎🌹 pic.twitter.com/z8IgYOW6Rv
— OSNA 🐇 sa omladine strane (@UdruzenjeOSNA) September 1, 2025
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.