Podignuta optužnica protiv 37 osoba zbog tragičnog požara u Kočanima

0
Anadolija
Podignuta optužnica protiv 37 osoba zbog tragičnog požara u Kočanima
Foto: Radio Slobodna Evropa / Diskoteka "Puls" u Kočanima

Optužnica kojom se za požar u diskoteci "Puls" u Kočanima u Sjevernoj Makedoniji tereti 37 osoba u potpunosti je potvrđena, saopćio je Osnovni krivični sud u Skoplju.

Suđenje će biti održano u Osnovnom krivičnom sudu u Skoplju zbog toga što slučaj treba da vode sudije sa stečenim iskustvom i znanjem o krivičnim predmetima koji će omogućiti efikasan, profesionalan i zakonit postupak, saopćeno je iz suda, prenose sjevernomakedonski mediji.

Sud je naveo da je pokušao da ispuni sve zakonske obaveze na najefikasniji način i da ocijeni krivično djelo u predviđenom zakonskom roku, vodeći računa o osjetljivosti postupka, javnom interesu i više od 250 povrijeđenih i porodica onih koji su poginuli u požaru u martu ove godine.

Stravična nesreća u Americi: Slovenski skijaš izletio sa staze pa ostao nepomično ležati

Stravična nesreća u Americi: Slovenski skijaš izletio sa staze pa ostao nepomično ležati

U diskoteci "Puls" u Kočanima 16. marta izbio je požar uslijed nedozvoljene upotrebe pirotehnike za vrijeme koncerta grupe DNK. U požaru su poginule 62 osobe.

Kasnije je ustanovljeno je da je diskoteka radila bez važeće dozvole i kršila je brojne standarde sigurnosti. Tužilaštvo je podiglo optužnice protiv 37 fizičkih i tri pravna lica.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije