Novi snimci iz Beograda: Nepregledna masa ljudi na ulicama, gradom se ori 'pumpaj'

Studenti u blokadi objavili su na svojoj Instagram stranici da će protest u subotu, 15. marta 2025. godine u Beogradu, početi veliki protest ispred Skupštine Republike Srbije.
U kasnim večernjim satima, u petak, pridružili su im se i studenti iz Novog Sada, ali i iz drugih dijelova Srbije koji su nakon nekoliko dana pješačenja, vožnje bicikla i maratonskog trčanja, nadomak svog cilja.
Građani skandiraju i pozdravljaju šetače. Doček je organiziran na Terazijama gdje se okupilo na hiljade Beograđana. Građani skandiraju pumpaj i prave veliku buku pozdravljajući šetače.

Koliko je porasla prosječna plata u FBiH? Pogledajte koji su poslovi najbolje plaćeni
Sa studentima su u protestnim marševima bili i njihovi profesori, srednjoškolci, prosvjetari, ali i radnici iz različitih branši.
Pojedine grupe studenata šetale su i više od pet dana kako bi se sutra priključile velikom protestu nazvanom "15 od 15" zakazanom za sutra u 16 sati.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.