Nakon ubistva u Novom Mestu: Dvoje ministara u Vladi Slovenije podnijeli ostavku
Dvoje ministara u Vladi Slovenije podnijeli su u subotu ostavke nakon nasilnog incidenta u Novom Mestu u kojem je ubijena jedna osoba.
Nakon nasilnog incidenta u subotu u kojem je u Novom Mestu, na jugu Slovenije, ubijen 48-godišnji muškarac, ministrica pravosuđa Andreja Katič i ministar unutarnjih poslova Boštjan Poklukar ponudili su ostavke, a premijer Robert Golob ih je prihvatio, naveo je premijer u izjavi nakon vanredne sjednice sazvane zbog incidenta, javila je STA.
U noći s petka na subotu muškarac je pretučen ispred jednog ugostiteljskog objekta u Novom Mestu te je kasnije podlegao ozljedama.
BiH će večeras saznati potencijalne protivnike na SP-u: Žrijeb u direktnom TV prijenosu
Policija je uhitila 21-godišnjeg osumnjičenika, koji je i ranije prijavljivan za napade.
Do incidenta je došlo kada je otac, za kojeg se kaže da se zove Aleš, došao u bar da pokupi sina. Sin ga je navodno pozvao jer mu je grupa prijetila. Kada je otac izašao iz automobila, grupa ga je navodno napala i teško ga povrijedila, posebno u glavu. Udarac je, kako se navodi, bio toliko jak da je Aleš slomio nogu i pao na pod.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.