Historijski protest u Beogradu: Arhiv javnih skupova Srbije objavio broj učesnika

U subotu, 15. marta 2025. godine, održani su, kako mnogi kažu 'najmasovniji historijski protesti' u Beogradu.
Arhiv javnih skupova iz Srbije, dao je procjenu broja učesnika koja znatno varira od prethodno objavljene informacije MUP-a Srbije.
Iz MUP-a Srbije ranije u subotu, javili su da je na vrhuncu protesta u Beogradu bilo oko 107.000 ljudi.

Reprezentacija BiH ponovo poražena od Gruzije: Ostale minimalne šanse za plasman na Euro
Arhiv javnih skupova kaže da "na osnovu terenskog istraživanja i analize snimaka sa današnjeg protesta ’15. za 15′, Arhiv javnih skupova procjenjuje da je ovom skupu prisustvovalo između 275.000 i 325.000 hiljada ljudi, uz mogućnost da je taj broj bio i veći", naveli su u objavi na mreži X.
Neki svjetski mediji su izvjestili da je u Beogradu bilo od 800.000 ljudi do 1.000.000 ljudi.
[twitter]https://x.com/javniskupovi/status/1901027608285917212/video/2[/twitter]

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.